Organigrama

La 6a Junta Directiva (2021 – 2022) va començar el 30 de gener de 2021 per videoconferència, a causa de la pandèmia de la Covid-19.

És tracta d’una pròrroga de la 5a Junta Directiva (2018 – 2021) afegint-hi la creació del càrrec “Vocalia/Àrea de Comunicació”, ambdues decisions aprovades per Assemblea General Ordinària el 30 de gener de 2021.

En l’Assemblea General Ordinària de 2022, celebrada el 9 d’abril de 2022 a Ontinyent, es fa un canvi arran de la dimissió de Miguel Gómez i Garcés com a Secretari, assumint aquest càrrec Nèstor Campos Bokokó, que s’aprova per unanimitat.

Carles Martí Vilar

Associació de Gegants i Cabuts de BORRIANA

Presidència

presidencia@gegantsvalencians.com

Nèstor Campos Bokokó

Grup de Gegants i Cabuts de BENETÚSSER

Secretaria

secretaria@gegantsvalencians.com

Vocalia de Comunicació

comunicacio@gegantsvalencians.com

Concepció Ibàñez Reig

Associació de Gegants i Cabets d’ONTINYENT

Vicepresidència

vicepresidencia@gegantsvalencians.com

Agustín Gozalbo Ferrer

Colla Gegantera de l’ALCORA

Tresoreria

tresoreria@gegantsvalencians.com

Jordi Beltran Arroyo

Colla de Nanos i Gegants de VINARÒS

Vocalia territorial de les colles de la demarcació de CASTELLÓ

castello@gegantsvalencians.com

Àngel Mascarell Mascarell

Colla de Cabuts “El Llidoner” d’ADOR

Vocalia territorial de les colles de la demarcació de VALÈNCIA

valencia@gegantsvalencians.com

Natxo Martínez Bordera

Grup de Danses “Sant Jordi” d’ALCOI

Vocalia territorial de les colles de la demarcació d’ALACANT

alacant@gegantsvalencians.com

Històric de Juntes Directives

La 1a Junta Directiva va començar el 22 de maig de 2010 a Benetússer i va finalitzar el 2 de desembre de 2012 a Godella
La 2a Junta Directiva va començar el 2 de desembre de 2012 a Godella i va finalitzar el 22 de novembre de 2014 a Paiporta
La 3a Junta Directiva va començar el 22 de novembre de 2014 a Paiporta i va finalitzar el 4 de març de 2017 a Paiporta

La 4a Junta Directiva va començar el 4 de març de 2017 a Paiporta i va finalitzar el 3 de novembre de 2018 a Ontinyent

La 5a Junta Directiva va començar el 3 de novembre de 2018 a Ontinyent i va finalitzar el 30 de gener de 2021 per videoconferència.
X